14 Farklı Dil Eğitimi British School Ayrıcalığıyla

British School 25 yıldır sadece dil eğitimleri vermiş ve bu alanda binlerce öğrenci mezun etmiş; edindiği
deneyimlerle sürekli kendisini yenileyen farklı uygulamalar, farklı metodlar geliştirirken teknolojiyi eğitimle buluşturarak öğrencilerinin hizmetine sunmuştur. Deneyimli kadrosuyla dünyadaki gelişmeleri sürekli yakından inceleyerek en kaliteli eğitimi sunmaya devam etmektedir.

Genel İngilizce: İngilizce, geçmişten günümüze farklı toplumlar arası etkileşimi ve iletişimi sağlayan temel araç olmakla birlikte günümüzde eğitim, iş ve gelişimleri takip etmek anlamında temel gereksinim haline gelmiştir. İngilizce uluslararası ticaretin, bilimin, havacılığın, denizciliğin, diplomasinin, iletişimin, sinema sektörünün, teknolojinin ve daha nicesinin ortak buluşma noktasıdır. Ortak dil olarak kabul edilmesi ile şimdiye kadar ilk defa bir dil bu kadar kullanıcı ve yaygın kullanım alanı bulabilmiştir. Sizde kültürler ve ülkeler arasındaki gelişimleri takip etmek, günümüz dünyasına adapte olmak, kişisel yetilerinizi artırmak istiyor ve en önemlisi dünyayı avuçlarınızın içine almak istiyorsanız İngilizceye anadiliniz gibi hakim olacağınız doğru adrestesiniz. Bizler kadromuz ve eğitim sistemimiz ile dünya standartlarında - Common European Framework of Reference for Languages (CEF) (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırması)- eğitim vermekteyiz.

Tüm eğitimlerimiz CEF sistemine göre belirlenmektedir ve aynı seviyedeki kursiyerler birlikte eğitim almaktadır. British School’da genel İngilizce 6 temel seviyeden oluşmaktadır.

Öncelikli olarak seviye tespit sınavı ile dil seviyeniz belirlenir.
Belirlenen seviye ile birlikte, İngilizce ihtiyacını, öğrenme amacınız, hedefiniz ve ayırabileceğiniz zaman göz önüne alınarak size en uygun grup belirlenir.

Kurs süresi bir seviye (kur) için toplam 16 haftadır. Eğitimler hafta içi ve hafta sonu olarak ayrılmaktadır ve haftada 1 saati Native Speaker ( Anadili İngilizce olan öğretmen) ile olmak üzere toplam 6 saattir.

YAZ OKULU (YOĞUN PROGRAM)

Yaz dönemini değerlendirmek amacıyla düzenlenen yaz okulları yoğun İngilizce dil eğitimi içeren programlardır. Yaz okulunda amaç kısa sürede yoğun bir şekilde öğrencilerin eksiklerini telafi etmek yada kısa zamanda İngilizce edinimi sağlamaktır.

Genel İngilizce yaz okulları hafta içi verilmektedir. Öğrenciler haftada 4 gün toplam 20 saat eğitim almaktadırlar. Toplam yaz okulu eğitimi 2 seviyeden oluşmaktadır ve 200 saattir. Eğitimlerimiz Haziran ile Eylül ayları arasındadır. Ders gün ve saatleri aşağıdaki gibidir: