Söz Verdiğimiz Gibi En Büyük Yatırım İnsanımızadır

1992 yılında Ankara’da kurularak ticari hayatına başlayan Yaşam Boyu Eğitim Kurumları ilk olarak kendi bünyesinde British School Dil Eğitim kurumunu kurarak eğitim faaliyetlerine başlamıştır. 1996 yılına kadar binlerce öğrenciye dil eğitimi vererek mezun etmiş ve istikrarlı büyümesini kesintisiz bir şekilde sürdürmüştür. 1996 yılında bilişim ve teknoloji alanının gelişmesiyle birlikte bu alanda da faaliyet göstermek üzere YBE Mesleki Eğitim Kurumunu kurarak yeni bir eğitim alanında daha çalışmalarını başlatmıştır. Kısa zaman içerisinde istikrarlı çizgisini sürekli yükselterek hem dil hem de bilişim ve mesleki eğitim alanlarında Türkiye’nin en köklü kurumları arasında yerini almıştır. 2010 yılına kadar 41.000 civarında dil bilen ve nitelikli meslek elemanlarını yetiştirerek hem kamunun hem de özel sektörün ihtiyacını karşılayan bir kurum olmuştur. Bugün ise 820 farklı meslekte resmi eğitim ruhsatı olan ve bu alanlarda kapsamlı çalışmalarını devam ettiren ülkemizin güzide kurumlarından birisidir.

2009 yılında Yaşam Boyu Eğitim Kurumları çatısı altında YBE Hizmetiçi Eğitim Kurumunu kurarak artık sadece bulunduğu bölgede değil Türkiye’nin her yerinde hem kamu kurumlarının hem de ülkemizin ulusal ve uluslararası ölçeklerde faaliyet gösteren firmalarının eğitim tedarikçisi konumuna gelerek bu alanda da başarısını kanıtlamıştır. Halen yüzlerce kurum personelinin eğitimlerini sürdürmektedir.

Eğitim ve danışmanlık alanındaki kurumlarımız başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürürken 2009 yılında Yaşam Boyu Eğitim Kurumları tarafından YBE Projeyi kurarak AB Proje yazılımı ve yurt içi - yurt dışı uygulama alanlarında da faaliyetlerine başlamıştır. Daha sonra sadece AB projeleri değil diğer destek alanlarında da hem kamuya hem STK’lara hem de özel sektöre proje yazım danışmanlığı sunan ve uygulayan bir kurum haline gelmiştir. Diğer alanlarda da olduğu gibi bu alanda da kurumsal alt yapısını kullanarak kısa zamanda adından sıkça söz ettirmektedir. Bugün Avrupa Birliğinin tüm ülkelerinde örgütlenerek proje uygulamalarını kaliteli şekilde yürütmektedir.

2010 yılı sonlarında çağımızın değişmesi ve iş hayatının yoğunlaşması gibi nedenlerle ihtiyaç haline gelen online uzaktan eğitim alanına büyük yatırımlar yaparak YBE Uzaktan Eğitim kurumunu kurmuş ve çalışmalarını başlatmıştır. Bugün güçlü, gelişmiş teknolojik alt yapısıyla ülkemizin bu alanda en deneyimli kurumlarından birisi haline gelmiştir. Bu çalışmasıyla zamana ve mekâna bağımlı olmadan teknolojiyi öğrencileriyle buluşturarak çağımıza yakışır bir şekilde eğitim hizmetlerini devam ettirmektedir.

2012 yılında Yaşam Boyu Eğitim Kurumları, sektörde ağırlığı hissedilen ve bu alanda nitelikli eleman ihtiyacı oluşan Çağrı Merkezlerine yönelik YBE Çağrı Merkezi Eğitim Kurumunu kurmuş ve eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Gelişmekte olan ülkemizde hizmet kalitesinin artırılması amacıyla kurulan kamu ve özel sektöre ait yüzlerce çağrı merkezi açılmıştır. Bunun bilincinde olan Yaşam Boyu Eğitim Kurumları, ülkemizde ulusal ve uluslararası ölçeklerde hizmet veren onlarca kurumun eğitim tedarikçisi olarak bugüne kadar binlerce öğrenciyi mezun etmiş ve halen istikralı bir şekilde bu hizmetlerini sürdürmektedir.

2013 yılında yine Yaşam Boyu Eğitim Kurumları çatısı altında YBE Aile Danışmanlığı Eğitim kurumunu kurarak hizmete geçirmiştir. Toplumumuzun en büyük sorunlarından biri olan aile içi geçimsizlik ve şiddet olaylarının çoğalması sonucu bu alanda da kendisini sorumlu hissederek ülkemizin ihtiyacı olan aile danışmanı uzmanlarını yetiştirmeye başlamış ve bu alanda da ilk mezunlarını 2014 yılında vermiştir.

Yaşam Boyu Eğitim Kurumları daha da ileri giderek ülkemiz ve bölgemiz için gurur kaynağımız olacak devasa bir projeyi tasarlayarak hayata geçirmek üzere Arena Edupark adıyla bir eğitim kompleksi kurmak için alt yapı çalışmalarına başlamıştır. Bu proje için gerekli teşvik belgesini alarak finansal yapısını yerli ve yabancı ortaklarıyla oluşturmuş ve 2015 yılında inşaat çalışmalarını başlatmayı hedeflemektedir. Bu kompleks hem eğitim alanında getireceği yenilikler hem de mimari çizgisiyle farklılık yaratacaktır. Projeye ait Avan Projesi, 3 boyutlu görselleri ve tanıtım filmi internet sitesinde Arena Edupark adıyla halkımızın beğenisine sunulmuştur.

Çeyrek yüzyıla yaklaşan yolculuğumuzda eğitim ve danışmanlık alanında ülkemize ve milletimize kazandırdığımız ve kazandıracağımız sayısız değerleri sunmaktan mutluluk duymaktayız.